ZAVRŠNI RADOVI DRUGOG CIKLUSA STUDIJA

KONSTRUKCIJE

  1. Karavelić Emir: Uticaj različitih modela tla na proračun konstrukcija, mentor Dolarević Samir
  2. Šehagić Nermin: Numerička evaluacija utjecaja trodimenzionalnih deformacija na proračun tunela, 2011, mentor Bučo Jasmin
  3. Varenikić Aldin: Seizmički proračun AB zgrade prema savremenim Europskim normama, 2012, mentor Hrasnica Mustafa
  4. Šehagić Rasim: Javna garaža korisne površine od cca 800m2, 2011, mentor Mešić Esad
  5. Suljić Adisa: Uporedna analiza postupaka dimenzioniranja armiranobetonskih elemenata za naprezanje sa poprečnom silom sa stanovišta različitih nacionalnih propisa i standarda novije generacije, 2012, mentor Zlatar Muhamed
  6. Višnjić  Ilda: Samostojeći čelični antenski toranj visine 150 m, 2012, mentor Mešić Esad
  7. Orman Ajdin: Primjena prednaprezanja kod betonskih tačkasto oslonjenih ploča, 2012, mentor Zlatar Muhamed
  8. Šolbić Amina: Analiza utjecaja konstitutivnih modela tla na interakciju tla i objekta visokogradnje, 2012, mentor Grubić Nenad
  9. Krivan Aida: Drvena krovna konstrukcija olimpijskog bazena za 2500 gledalaca, 2012, mentor Mešić Esad
  10. Marić Đana: Seizmička analiza lučnog kamenog mosta i osjetljivost ovog tipa konstrukcija, 2012, mentor Hrasnica Mustafa
  11. Nefić Nađa: Seizmički odgovor AB konstrukcija sa ispunom od opeke, 2012, mentor Hrasnica Mustafa
  12. Baltić Edin: Analiza različitih konačnih elemenata, 2012, mentor Dolarević Samir
  13. Kadrić Admir: Nosive karakteristike pravougaonih i kružnih ploča sa otvorima, 2012, mentor Maglajlić Zlatko
  14. Bihorac Fahrudin: Dinamičke karakteristike nosivih visokih zidova sa otvorima, 2012, mentor Maglajlić Zlatko
  15. Lujinović Vanja: Efikasnost primjene hemijskog tretmana za vodonepropusnost i zaštitu betona, 2013, mentor Kurtović Azra
  16. Fazlović Adnana: Drvena krovna konstrukcija kompleksa teniskih terena, 2013, mentor Mešić Esad
  17. Trifković Jasna: Željeznički most raspona 90 m, 2013, mentor Mešić Esad
  18. Miljković Emil: Ojačanje zidane konstrukcije sa nosivim zidovima u jednom pravcu, 2013, mentor Ademović Naida
  19. Čičak Siradž: Interakcija armature i šljunkovite ispune u uslovima izvlačenja kod armiranog tla, 2013, mentor Jašarević Haris
  20. Šimunović Marinko: 3D numerička analiza stabilnosti iskopa u koherentnom tlu, 2013, mentor Grubić Nenad
  21. Hadžović Ena: Uticaj najkrupnijeg zrna agregata na osobine betona visoke čvrstoće, 2013, mentor Kurtović Azra
  22. Dizdarević Ervina: Primjena prednaprezanja bez spoja i eksternog prednaprezanja u mostogradnji, 2013, mentor Zlatar Muhamed
  23. Lipović Ishak: Analiza cilindričnih ljuski kao problema u ravni 2013, mentor Maglajlić Zlatko
  24. Miletić Ivica: Seizmička analiza postojeće visoke zgrade sa nosivim sistemom od slabo armiranih betonskih zidova, 2013, mentor Hrasnica Mustafa
  25. Hadžalić Emina: Primjena prednaprezanja u visokogradnji – analiza stropne konstrukcije tačkasto oslonjene ploče sa i bez prednaprezanja garažne zgrade, 2014, mentor Zlatar Muhamed
  26. Omeragić Ibrica: Prenošenje opterećenja kroz veze čeličnih konstrukcija, 2014, mentor Mešić Esad
  27. Drkić Amra: Nelinearna seizmička analiza nesimetričnih zgrada sa armiranobetonskim okvirima, 2014, mentor Hrasnica Mustafa
  28. Muratović Amila: Uticaj ispune od opeke na seizmički odgovor konstrukcija skeletnog tipa, 2014, mentor Ademović Naida
  29. Baručija Kasim: Petospratna drvena zgrada, 2014, mentor Mešić Esad
  30. Škulj Elmir: Višespratna zgrada od 50 etaža sa spregnutom nosivom konstrukcijom, 2014, mentor Mešić Esad
  31. Smajić Dženana: Lekcije naučene iz sloma potporne konstrukcije, 2014, mentor Dolarević Samir
  32. Iskrić Emir: Čelični vodotoranj zapremine V=1000m³, 2014, mentor Mešić Esad
  33. Proho Mirza: Nelinearna seizmička analiza nesimetričnih višekatnih zgrada sa armiranobetonskim zidovima, 2014, mentor Hrasnica Mustafa
  34. Rizvić Sanda: Trajnost i čvrstoća zidnih elemenata, 2014, mentor Kurtović Azra
  35. Okanović Armin: Dinamički odgovor zidanih konstrukcija sa krutim i fleksibilnim tavanicama, 2014, mentor Ademović Naida
  36. Feriz Ena: Analiza nosive konstrukcije betonskog vodotornja kapaciteta 600 m³, 2014, mentor Zlatar Muhamed
  37. Zaimović Aida: Proračun elastičnih sajli, 2014, mentor Dolarević Samir
  38. Pašić Muhidin: Mehanizam nosivosti kontrafora opterećenog horizontalnim i vertikalnim opterećenjem, 2014, mentor Dolarević Samir
  39. Nefić Adi: Modeliranje armiranobetonskih zidova za nelinearni seizmički proračun, 2014, Hrasnica Mustafa
  40. Korman Sanjin: Uticaj pogonskog postrojenja lifta na vibracije konstrukcije stambenih objekata, 2014, mentor Maglajlić Zlatko
  41. Hodžić Sedin: Analiza dinamičkog dejstva vjetra na građevinske objekte, 2014, mentor Maglajlić Zlatko
  42. Kopić Rusmir: Materijali za toplotnu izolaciju zgrada i ekstrudirani i ekspandirani polistiren, 2014, mentor Kurtović Azra
  43. Mušić Mufid: Adaptivno modeliranje korištenjem metode konačnih elemenata, 2015, mentori Ilić-Georgijević Emil i Dolarević Samir
  44. Piljug Almira: Dinamičke karakteristike nosivih ploča stambenih objekata, 2015, mentor Maglajlić Zlatko
  45. Kajtazović Azra: Hidrauličnost maltera, 2015, mentor Kurtović Azra
  46. Grbo Jasmin: Elastoplastična analiza okvira u ravni, 2015, mentor Dolarević Samir
  47. Tarabić Avdo: Numeričko modeliranje vertikalnih drenova u glinovitom tlu, 2015, mentor Dolarević Samir
  48. Bričić Amir: Analiza čelične konstrukcije višespratne zgrade od 60 etaža, 2015, mentor Mešić Esad
  49. Pačariz Emil: Analiza nosivosti AB ploča proizvoljnog oblika konture oslanjanja, 2015, mentor Maglajlić Zlatko
  50. Ramić Alma: Materijali za toplotnu izolaciju zgrada – kamena i staklena vuna, 2015, mentor Kurtović Azra
  51. Nastić Nikolina: Osnove i primjena metode diskretnih elemenata, 2015, mentor Dolarević Samir
  52. Jamaković Emina: Projekat fabričkog dimnjaka visine 140m, 2015, mentor Zlatar Muhamed
  53. Spahić Admir: Uticaj vrste moždanika na ponašanje spregnutog nosača, 2015, mentor Mešić Esad
  54. Kadić Asad: Drveni pješački most raspona 90 m, 2015, mentor Mešić Esad
  55. Abaspahić Azalea: Razvoj modela za nelinearni statički proračun zidanih konstrukcija, 2015, mentor Hrasnica Mustafa
  56. Maglajlija Adem: Zaštitna konstrukcija sjevernog portala tunela „1. Mart“, 2015, mentor Dolarević Samir
  57. Kajović Esmir: Analiza veza spregnutih konstrukcija, 2015, mentor Mešić Esad
  58. Zećirević Alen: Seizmička analiza visokog vijadukta, 2015, mentor Hrasnica Mustafa
  59. Šćuk Sanela: Hidraulični malteri u restauraciji, 2015, mentor Kurtović Azra
  60. Neimarlija Rusmir: Integracija jednačina kretanja u dinamici konstrukcija, 2015, mentor Maglajlić Zlatko
  61. Muratagić Mirza: Membransko stanje napona i zona oslanjanja sferne ljuske, 2015, mentor Maglajlić Zlatko
  62. Vučkić Mirza: Modeliranje zidnih armiranobetonskih nosača na osnovu analogije sa štapnim sistemima (Strut-and-Tie-Modeling), 2015, mentor Zlatar Muhamed
  63. Kapor Mladen: Trodimenzionalna numerička analiza zidova od armiranog tla, 2015, mentor Dolarević Samir
  64. Muharemović Adis: Grafičke metode određivanja sila i napona ljuski, 2015, mentor Maglajlić Zlatko
  65. Madžarević Nadir: Proračun armiranobetonskih ploča primjenom teorije plastičnosti, 2015, mentor Zlatar Muhamed
  66. Suljić Adisa: Uporedna analiza postupaka dimenzioniranja armiranobetonskih elemenata za naprezanje sa poprečnom silom sa stanovišta različitih nacionalnih propisa i standarda novije generacije, 2012, mentor Zlatar Muhamed
  67. Buljić Kenan: Nelinearna analiza armiranobetonskih okvirnih nosača, 2016, mentor Zlatar Muhamed
  68. Softić Haris: Analiza pojave koncentracije napona kod zidova sa otvorima, 2016, mentor Maglajlić Zlatko
  69. Smailbegović Naira: Uspostavljanje zavisnosti između mjerenih veličina i čvrstoće betona na pritisak, 2016, mentor Kurtović Azra
  70. Živalj Edhem: Eksperimentalno ispitivanje ponašanja armiranobetonskog stuba izloženog cikličnom opterećenju, 2016, mentor Zlatar Muhamed
  71. Džafić Amra: Plastična analiza spregnutih nosača, 2016, mentor Mešić Esad
  72. Duraković Emina: Dejstvo točkova vozila pri kretanju na građevinske objekte, 2016, mentor Maglajlić Zlatko
  73. Muftić Emir: Konstrukcija postrojenja za regeneraciju kaustifikacionog blata, 2016, mentor Simonović Goran
  74. Merdić Emra: Uticaj temperature na deformacije ploča stambenih objekata, 2016, mentor Maglajlić Zlatko
  75. Muflizović Armin: Analiza ljuski kao sistema nosača, 2016, mentor Maglajlić Zlatko
  76. Renovica Jelena: Prefabrikovane armirano-betonske konstrukcije – Industrijska hala, 2016, mentor Zlatar Muhamed
  77. Karabegović Irma: Željeznički most, 2016, mentor Mešić Esad
  78. Kršić Faruk: Kamen u enterijerima, 2016, mentor Kurtović Azra
  79. Viković Edina: Modeliranje armirano-betonskih nosivih elemenata izloženih dinamičkom opterećenju, 2016, mentor Hrasnica Mustafa
  80. Kiso Damir: Rezervoar za naftu zapremine 1500 m³, 2017, mentor Mešić Esad
  81. Turbo Nadžija: Nelinearna statička i dinamička analiza postojeće zidane zgrade, 2017, mentor Hrasnica Mustafa
  82. Kokić Bećo: Uticaj vrste elektrofilterskog pepela na reološka svojstva svježeg maltera i čvrstoću maltera, 2017, mentor Kurtović Azra
  83. Salihović Amir: Nelinearna analiza AB okvira, 2017, mentor Ademović Naida
  84. Mulaomerović Kerim: Određivanje parametara vodopropusnosti pomoću rezultata edometarskog opita, 2017, mentor Dolarević Samir
  85. Agović Eldar: Otpornost kamenog agregata na drobljenje i habanje, 2017, mentor Kurtović Azra
  86. Ademović Sana: Numerička analiza utjecaja položaja opterećenja na proračun nosivosti zida od armiranog tla, 2017, mentor Dolarević Samir
  87. Krvavac Azra: Modeli vitkog armiranobetonskog zida za nelinearni proračun, 2017, mentor Hrasnica Mustafa
  88. Gačić Kadar: Gips – prirodni i sintetički, 2017, mentor Kurtović Azra
  89. Memić Vahid: Drvena konstrukcija nadstrešnice tribine stadiona, 2017, mentor Mešić Esad
  90. Hadžić Merima: Statička i dinamička analiza mosta „Careva ćuprija“, 2017, mentor Ademović Naida
  91. Kanlić Ajdin: Numeričke simulacije ponašanja plitko temeljenih konzolnih potpornih zidova, 2018, mentor Skejić Adis
  92. Jagodić Damir: Analiza ponašanja zaštitnih konstrukcija građevinskih jama izvedenih u Sarajevu, 2918, mentor Skejić Adis
  93. Tumbul Enisa: Čvrstoća zidanih elemenata od prirodnog kamena, 2018, mentor Kurtović Azra
  94. Suljević Samir: Proračun elemenata nosive konstrukcije na djelovanje požara, 2018, mentor Hrasnica Mustafa
  95. Osmanković Anel: Analiza zaštitne moći biološkog zida od betona, 2018, mentor Kurtović Azra
  96. Avdušinović Kenan: Primjena Furierove transformacije u ispitivanju dinamičkih osobina konstrukcije, 2018, mentori Simonović Goran, Ilić-Georgijević Emil
  97. Mehinbašić Selma: Nadzemna garaža korisne površine cca 6500m2, 2018, mentor Mešić Esad
  98. Alihodžić Amila: Specifičnosti i specijalni zahtjevi kod određivanja pomaka i deformacija različitih objekata, 2018, mentor Vrce Esad
  99. Begović Ajla: Praktično korištenje deformacijske analize kod određivanja pomaka i deformacija brana, 2018, mentor Vrce Esad
  100. Nukić Nermin: 2D numeričke analize utjecaja interakcije tla i objekta visokogradnje temeljenog na ploči, 2018, mentor Skejić Adis
  101. Kalender Damir: Usporedba različitih metoda seizmičkih analiza zgrada, 2018, mentor Hrasnica Mustafa
  102. Bolić Dino: Alternativni materijali za toplotnu izolaciju zgrada, 2019, mentor Kurtović, Azra
  103. Hodžić Nejra: Nelinearna analiza čeličnih veza, 2019, mentor Mešić Esad
  104. Baždar Kenan: Uticaj „T-elementa“ na nelinearno ponašanje veze sa čeonom pločom, 2019, mentor Mešić Esad
  105. Hasanbegović Suad: Teorija velikih pomjeranja i konačnih deformacija, 2019, mentor Dolarević Samir
  106. Ćeman Armin: Konzistentan tretman prednaprezanja u betonskim konstrukcijama, 2019, mentor Zlatar Muhamed
  107. Muhedinović Samir: Analiza nosive konstrukcije betonskog vodotornja kapaciteta 500 m³, 2019, mentor Zlatar Muhamed
  108. Buljubašić Adnan: Analiza unutrašnjih i vanjskih faktora na pojavu korozije armature u betonu, 2019, mentor Kurtović Azra
  109. Marušić Nejra: Analiza vibracija međuspratnih konstrukcija izazvanih ljudskim djelovanjem, 2019, mentor Hrasnica Mustafa
  110. Buljubašić Emir: Analiza ojačanja zidanih zidova primjenom mehaničkih dampera, 2019, Simonović Goran
  111. Hodžić Emir: Modeliranje vitkih armiranobetonskih zidova za ciklična statička opterećenja, 2019, mentori Medić Senad, Hrasnica Mustafa
  112. Proho Hamza: Eksperimentalno ispitivanje i numeričko modeliranje zidova od opeke izloženih naponima pritiska, 2019, mentori Medić Senad, Hrasnica Mustafa
  113. Kovač Tarik: Ponašanje spoja između armaturnog čelika i betona visokih čvrstoća, 2019, mentori Medić Senad, Zlatar Muhamed
  114. Mulahasanović Melika: Čelična konstrukcija hangara za dva aviona tipa „Boing“, 2019, mentor Mešić Esad
  115. Galijašević Almir: Seizmička analiza višekatne armiranobetonske zgrade, 2019, mentor Hrasnica Mustafa
  116. Imamović Hamza: Ponašanje pritisnutih armiranobetonskih nosača u funkciji od vremena, 2019, mentor Zlatar Muhamed
  117. Muratović Lejla: Projekat osiguranja kvalitete betona za objekat silosa u (pokretnoj) kliznoj oplati, 2019, mentor Kurtović Azra
  118. Sakić Amel: Seizmička analiza pješačkog mosta, 2019, mentor Ademović Naida
  119. Krpo Ahmed: Dimenzioniranje horizontalno opterećenih šipova u nekoherentnom tlu, 2019, mentor Adis Skejić
  120. Rastoder Amina: Čelična konstrukcija nadstrešnice tribine stadiona, 2019, mentor Mešić Esad
  121. Pašić Armin: Prefabrikovane konstrukcije – Industrijska hala, 2019, mentor Zlatar Muhamed
  122. Skoko Dragana: Numerička integracija dinamičkih jednadžbi ravnoteže, 2020, mentor Hrasnica Mustafa
  123. Kaloper Eldin: Modeliranje armiranobetonskih nosivih elemenata izloženih monotonom i cikličnom opterećenju, 2020, mentor Medić Senad
  124. Špago Zerina: Primjena filterske silikatne prašine u armiranom betonu, 2020, mentor Kurtović Azra
  125. Krličević Haris: Drvena konstrukcija nadstrešnice graničnog prelaza u Izačićima, 2020, mentor Mešić Esad
  126. Karić Mahdi: Sadejstvo zidanih zidova i konstrukcije, 2020, mentor Simonović Goran
  127. Isanović Merima: Primjena metode nekompatibilnih pomaka u metodi konačnih elemenata, 2020, mentori Dolarović Samir, Ilić-Georgijević Emil
  128. Skočajić Aljoša: Dinamička analiza željezničkog mosta, 2020, mentor Ademović Naida
  129. Rožajac Merim: Razrada modela upravljanja projektom izgradnje varijantnih rješenja objekata visokogradnje, 2020, mentor Ljevo Žanesa
  130. Sejdić Edis: Poređenje troškova izgradnje različitih tipova potpornih konstrukcija, 2020, mentor Skejić Adis
  131. Hasečić Emina: Numeričko istraživanje mehanizma sloma cestovnog nasipa na kosini, 2020, mentor Balić Anis
  132. Kadić Amar: Numeričko modeliranje armirano betonskog okvira sa zidanom ispunom, 2020, mentori Medić Senad, Penava Davorin
  133. Hodžić Adnana: Energetska učinkovitost – koncept i metodologija, 2020, mentori Kurtović Azra, Salihbegović Amira
  134. Delić Amna: Čelična krovna konstrukcija ledene dvorane sa gledalištem od 2000 mjesta, 2020, mentor Mešić Esad
  135. Grlić Marko: 3D numeričke analize ponašanja dubokih iskopa osiguranih bušenim šipovima, 2020, mentor Skejić Adis
  136. Vahida Samir: Numeričko modeliranje nelinearnog ponašanja armiranobetonskih greda, 2020, mentori Medić Senad, Zlatar Muhamed
  137. Ahmethodžić Dino: Primjena štapnih modela za analizu naprezanja oko otvora u cilindričnoj ljusci, 2020, mentor Simonović Goran
  138. Terzić Namik: Određivanje i eksperimentalno utvrđivanje dinamičkih karakteristika zgrade Instituta za materijale i konstrukcije Građevinskog fakulteta u Sarajevu, 2020, mentori Medić Senad, Simonović Goran
  139. Čajdin Jasmin: Organizacijska struktura učesnika u građevinskim projektima, 2020, mentor Ljevo Žanesa
  140. Herenda Džemal: Numeričko modeliranje nelinearnog ponašanja armiranobetonskih ploča, 2020, mentori Zlatar Muhamed, Medić Senad
  141. Oruč Mahir: Drveni pješački most raspona 120 m, 2020, mentor Mešić Esad

 

GEODEZIJA I GEOINFORMATIKA

 

  1. Ćurić Elvira: Izrada i primjena trodimenzionalnog modela objekata u urbanističkom planiranju, 2011, mentori Ponjavić Mirza, Mulahusić Admir
  2. Muminović Nerma: Geoprostorna analiza lociranja antena u bežičnoj telekomunikacionoj mreži, 2011, mentor Ponjavić Mirza
  3. Hamzić Adis: Topološka validacija baze podataka katastra nekretnina, 2011, mentor Karabegović Almir
  4. Orlić Ana: Praktično korištenje lidar tehnologije, 2011, mentori Oštir Krištof, Mulahusić Admir
  5. Hajdarović Adel: Komparacija metoda analize deformacija Helmertovom transformacijom i Hannoverskim postupkom, 2011, mentor Kuhar Miran
  6. Petrović Zoran: Infrastruktura prostornih podataka u skladu s INSPIRE direktivom i internacionalnim standardima, 2012, mentor Karabegović Almir
  7. Ponudić Maja: Metode (modeli) urbane komasacije, 2012, mentor Mulahusić Admir
  8. Jerman Lara: Obrada geoprostornih podataka u svrhu određivanja visine komunalne naknade, 2012, mentor Ponjavić Mirza
  9. Osmanagić Edvina: Analiza geoprostornih podataka šumskih staništa na ŠGP Konjuh Kladanj, 2012, mentori Ponjavić Mirza, Mulahusić Admir
  10. Redžepagić Ervin: Primjena deformacijske analize kod klizišta, 2012, mentor Mulahusić Admir
  11. Hadžajlić Alen: Izbor geodetskog datuma u mrežama za opažanje pomaka (primjer Tuzla), 2012, mentor Kogoj Dušan
  12. Bleković Sanel: Ispitivanje viših stepena automatizacije elektronskog tahimetra Topcon IS, 2012, mentor Kogoj Dušan
  13. Latić Belkisa: Ispitivanje tačnosti mjerenja dužina bez upotrebe reflektora, 2012, mentor Kogoj Dušan
  14. Kaldžija Dženan: Savremeni elektronski tahimetri u terestričkoj detaljnoj izmjeri, 2012, mentor Kogoj Dušan
  15. Hrbat Haris: Vođenje skice izmjere pomoću digitalnih slika, 2012, mentor Kogoj Dušan
  16. Hadžiosmanović Kenan: Primjena tehničko tehnoloških faktora valorizacije zemljišta u planiranju namjene prostora, 2012, mentor Ponjavić Mirza
  17. Ružnić Haris: Izrada multimedijalne karte, 2012, mentor Mulahusić Admir
  18. Huskić Šemsudin: Izrada digitalne topografske karte 1:50.000 za potrebe izrade prostornog plana Kantona Sarajevo, 2012, mentori Mulahusić Admir, Ključanin Slobodanka
  19. Letić Dženana: Primjena kartometrijskih i geostatičkih tehnika u prostornoj analizi epidemioloških pojava, 2012, mentor Ponjavić Mirza
  20. Medinić Ismar: Primjena deformacijske analize kod zemljane brane Jezero I termoelektrane Tuzla, 2012, mentor Mulahusić Admir
  21. Žilić Amel: Izrada multimedijalne karte – Multimedijalna karta nacionalnog spomenika Općine Jajce, 2013, mentor Ključanin Slobodanka
  22. Čavkić Haris: Istraživanje utjecaja troposfere na tačnost GNSS pozicioniranja i navigacije, 2013, mentor Mulić Medžida
  23. Talić Amer: Obrada kontrolne mreže različitim programskim paketima u svrhu određivanja deformacija, 2013, mentor Mulahusić Admir
  24. Pešto Nedim: Geodetska osnova mosta Ciglane, 2013, mentor Mulahusić Admir
  25. Pašalić Sanja: Izrada 3D modela kulturno-historijskog modela objekta korištenjem laserskog skeniranja i blizupredmetne fotogrametrije, 2013, mentor Mulahusić Admir
  26. Paldum Semir: Prikupljanje i obrada geoprostornih podataka u GIS-u za potrebe uspostave adresnog modela, 2013, mentor Ponjavić Mirza, Ključanin Slobodanka
  27. Šodić Jasmina: Razmatranje nove službene kartografske projekcije za područje BiH, 2014, mentori Ključanin Slobodanka, Mulić Medžida
  28. Dinar Ilma: Izrada osnovne topografske karte M=1:5000, 2014, Ključanin Slobodanka, Ponjavić Mirza
  29. Topić Dženana: Upotreba dostupnih besplatnih landsat satelitskih snimaka za procjene stanja šume, 2014, mentor Mulahusić Admir
  30. Ćeman Muris: Analiza relacija između topografske baze podataka i klasičnog vizualnog prikaza karte, 2014, mentori Ključanin Slobodanka i Ponjavić Mirza
  31. Kaljun Hajrudin: Primjena deformacijske analize u mikrotriangulacijskoj mreži, 2014, mentor Mulahusić Admir
  32. Balić Džemaila: Izrada 3D modela spomenika Ranjeni lav na groblju Lav u Sarajevu korištenjem laserskog skeniranja, 2014, mentor Mulahusić Admir
  33. Horozović Džana: Istraživanje jonosfere i svemirskog vremena te primjena u pozicioniranju i navigaciji, 2014, mentor Mulić Medžida
  34. Behić Edina: Istraživanje jonosfere i svemirskog vremena te primjena u pozicioniranju i navigaciji, 2014, mentor Mulić Medžida
  35. Zec Emina: Korištenje metode terestričkog laserskog skeniranja kod analiziranja štete na vozilima nakon saobraćajnih nesreća, 2014, mentor Mulahusić Admir
  36. Tabaković Alma: GNSS meteorologija i istraživanje parametara troposfere u Bosni i Hercegovini, 2014, mentor Mulić Medžida
  37. Šehović Davor: Izrada osnovne topografske karte M=1:10000, 2014, mentori Ključanin Slobodanka i Ponjavić Mirza
  38. Ovčarić Kristina: Izrada multimedijalne karte ugroženosti od šumskih požara, 2014, mentori Ključanin Slobodanka i Ponjavić Mirza
  39. Jordamović Alma: Ispitivanje mogućnosti primjene GNSS multipath efekta za istraživanje vlažnosti tla, 2014, mentor Mulić Medžida
  40. Hadžić Haris: Prostorni informacioni sistem općine Bijeljina, 2015, mentor Drešković Nusret
  41. Velić Dženana: Prostorni informacioni sistem općine Cazin, 2015, mentor Drešković Nusret
  42. Porčić Indira: Razmatranje postojećih zbirki topografskih znakova mjerila 1:25000 i 1:50000, i davanje prijedloga nove digitalne zbirke znakova, 2015, mentor Ključanin Slobodanka
  43. Družić Dijana: Razmatranje postojećih zbirki topografskih znakova mjerila 1:5000 i 1:10000, i davanje prijedloga nove digitalne zbirke znakova, 2015, mentor Ključanin Slobodanka
  44. Elezović Alma: Upotreba dostupnih i besplatnih Landsat satelitskih snimaka za potrebe analiza širenja urbanih područja, 2015, mentor Mulahusić Admir
  45. Halilović Medina: Primjena deformacijske analize u inženjerskim projektima, 2015, mentor Mulahusić Admir
  46. Elezović Emina: Primjena on-line RT IGS servisa za pozicioniranje i navigaciju u Bosni i Hercegovini, 2015, mentor Mulić Medžida
  47. Džaferagić Rifet: Primjena različitih škola kod određivanja pomaka i deformacija, 2015, mentor Mulahusić Admir
  48. Omerčević Maja: GNSS meteorologija u Bosni i Hercegovini, 2015, mentor Mulić Medžida
  49. Ahmetspahić Jasmina: Ispitivanje tačnosti i pouzdanosti svjetskih on-line DGNSS servisa na primjeru mreže BIHPOS stanica, 2015, mentor Mulić Medžida
  50. Topčagić Arnela: Primjena GNSS reflektometrije za daljinska istraživanja, 2015, mentor Mulić Medžida
  51. Grgurić Katarina: Primjena terestričkog laserskog skeniranja prilikom sakupljanja dokaznih materijala na mjestu zločina, 2016, mentor Mulahusić Admir
  52. Lucić Marija: Izrada 3D modela kulturno-historijskog spomenika korištenjem dva različita terestrička laserska skenera i uporedba rezultata, 2016, mentor Mulahusić Admir
  53. Natraš Randa: Istraživanje jonosfere geodetskim metodama i računanje TEC-a iz GNSS opažanja, 2016, mentor Mulić Medžida
  54. Grabus Enes: Izrada 3D modela kulturno-historijskog spomenika korištenjem metoda terestričke fotogrametrije i terestričkog laserskog skeniranja, 2015, mentor Mulahusić Admir
  55. Sedmak Dora: Primjena bespilotnih letjelica u fotogrametriji i laserskom skeniranju, 2015, mentor Mulahusić Admir
  56. Mrnjavac Vedrana: Geodetska obrada raspodjele zemljišta u GIS-u pri komasaciji dijela K.O. Ravno u općini Ravno, 2012, mentor Ponjavić Mirza
  57. Mehanović Amela: Ekološko proizvodna validacija prostora u cilju ocjene njegovog racionalnog korištenja i izrade plana namjene zemljišta, 2012, mentor Ponjavić, Mirza
  58. Jugović Gojko: Trodimenzionalna vizuelizacija Starog mosta pomoću snimaka terestičke fotogrametrije, 2016, mentor Tuno N., Mulahusić A.
  59. Samardžija Dejana: Izrada osnovne topografske karte M=1:5000 na osnovu katastarskih podataka, 2016, mentor Ključanin Slobodanka
  60. Ljubičić Ante: Primjena daljinskih istraživanja kod analiziranja područja koja su bila izložena poplavama, 2016, mentor Mulahusić Admir
  61. Žutić Alija: Geodetski pristup unapređenju katastra šuma, 2016, mentori Drešković N., Topoljak J.
  62. Malanović Edis: Analiza uvjeta pristupa i preuzimanje prostornih podataka u Bosni i Hercegovini, 2016, mentor Ključanin Slobodanka
  63. Kolić Tarik: Satelitsko termičko snimanje Sarajeva, 2016, mentor Mulahusić Admir
  64. Hozanović Mersudin: Upotreba trigonometrijskog nivelmana u izgradnji velikih infrastrukturnih objekata, 2016, mentor Kogoj Dušan
  65. Grgić Martin: Prostorne promjene u tipovima korištenja zemljišta u Bosni i Hercegovini, 2016, mentori Drašković Nusret, Mulahusić Admir
  66. Vojniković Ernes: Analiza visinskih pomaka mosta Ciglane geodetskim metodama, 2016, mentor Topoljak Jusuf
  67. Mikić Ivanka: Analiza širenja urbanog područja grada Mostara korištenjem dostupnih satelitskih snimaka, 2017, mentor Mulahusić Admir
  68. Mehmedović Sanida: Inventorizacija prostornih podataka za potrebe uspostave infrastrukture prostornih podataka (IPP-a) u FBiH, 2017, mentor Ključanin Slobodanka
  69. Sarvan Nedim: Analiza digitalnog modela terena osnovne topografske karte mjerila 1:5000, 2017, mentor Ključanin Slobodanka
  70. Liker Matija: Suvremeni postupci i uređaji za prikupljanje, prikaz i distribuciju tematskih podataka u planinarstvu, 2017, mentor Ključanin Slobodanka
  71. Jurković, Tomislav: Izrada karte poljoprivrednih dobara Općine Čapljina, 2017, mentor Ključanin Slobodanka
  72. Perić Dean: Analiza hidrografskih mjerenja priobalnog akvatorija, 2017, mentor Tuno Nedim
  73. Kulo Nedim: Integracija podataka daljinskih istraživanja, 2017, mentor Mulahusić Admir
  74. Jurković Tomislav: Izrada karte poljoprivrednih dobara Općine Čapljina, 2017, mentor Ključanin Slobodanka
  75. Čmega Suad: Geoinformatička organizacija trodimenzionalnog katastra stambene infrastrukture na odabranom primjeru grada Prištine, 2017, mentori Drešković Nusret, Topoljak Jusuf
  76. Kalbić Džejlana: Mogućnost primjene GIS-a u modeliranju optimalnog pokrivanja prostora elektronskim signalom na području Bosne i Hercegovine, 2017, mentori Drešković Nusret, Mulahusić Admir
  77. Zanačić Fadila: Predviđanje pojave zemljotresa na osnovu GNSS podataka, 2017, mentor Mulić Medžida
  78. Ajvazović Karlo: Određivanje katastarske kulture zemljišta K.o. Butmir metodom daljinskih istraživanja, 2017, mentori Mulahusić A.; Jusuf T.
  79. Islamović Alem: Analiza geoprostornih podataka prema tipovima korištenja zemljišta na području Srednjebosanskog kantona, 2017, mentor Drešković Nusret
  80. Mureškić Muris: Geodetska analiza prostorne osnove Prostornog plana Unsko-sanskog kantona, 2018, mentor Drešković Nusret
  81. Savić Marko: Primjena bespilotnog aerofotogrametrijskog sistema u dokumentovanju graditeljske baštine, 2018, mentori Mulahusić Admir, Tuno Nedim
  82. Malenica Andrea: Administrativno-prostorna osnova urbano-ruralnih područja entiteta Federacije Bosne i Hercegovine, 2018, mentor Drešković Nusret
  83. Silnović Amra: Analiza tačnosti visina tačaka referentnih mreža u Bosni i Hercegovini, 2018, mentor Mulić Medžida
  84. Đidelija Muamer: Postupci inženjerske geodezije u funkciji analize geometrijskih parametara objekata visokogradnje, 2018, mentor Topoljak Jusuf
  85. Dubica Admira: Geodetsko-katastarska percepcija groblja Lav, 2018, mentor Topoljak Jusuf
  86. Mehonić Alda: Izrada interaktivne turističke karte grada Prijepolja, mentor Ključanin Slobodanka
  87. Jakić Fedža: Postupak potpune eksproprijacije na području općine Zenica pri izgradnji autoputa A1 prikazan korištenjem UML notacije, 2019, mentori Topoljak Jusuf, Omićević Džanina
  88. Komšić Damir: Analiza programskih paketa za obradu mjerenja i izjednačenje geodetskih mreža, 2019, mentor Tuno Nedim
  89. Talić Hana: Toponimija Bosne i Hercegovine na kartama 18. i 19. Stoljeća, 2019, mentor Tuno Nedim
  90. Kamenjaš Ivana: Metrologija – uloga i značaj za geodetsku djelatnost, 2019, mentor Omićević Džanina
  91. Kurtalić Emina: Katastarski podaci kao sastavni dio IPP Kantona Sarajevo, 2019, mentor Topoljak Jusuf
  92. Kurtović Seat Yakup: Zbirke karata i dokumentacije bosanskohercegovačkog graditeljskog naslijeđa Državnog arhiva Republike Turske, 2019, mentori Mulahusić A., Tuno N.
  93. Čohadžić Adnan: Geoprostorni podaci „Geoportal FGU-vremenska dimenzija“, 2019, mentori Tuno N., Topoljak J.
  94. Laštro Antonela: Analiza topografskog informacijskog sustava Federacije Bosne i Hercegovine, 2019, mentor Mulahusić Admir
  95. Talić Adnan: Usporedba određivanja pomaka i deformacija Hanoverskom metodom i programskim paketom Jag 3d, 2019, mentor Vrce Esad
  96. Lavić Anesa: Korelacija između pojave subtropskih ciklona u mediteranu i svemirskog vremena, 2019, mentor Mulić Medžida
  97. Selimović Sabina: Primjena a posteriori procjene varijance u 2D geodetskoj mreži, 2019, mentor Omićević Džanina
  98. Musa Emina: Historijske činjenice premjeravanja teritorije općine Vareš, 2019, mentor Topoljak Jusuf
  99. Šljivo Dina: Analiza i integracija tematskih tipova podataka i uspostava jedinstvene GIS baze podataka za poplavljena područja u BiH, 2019, mentori Drešković Nusret, Mulahusić Admir
  100. Čitak Haris: Primjena a posteriori procjene varijacije u nivelmanskoj mreži, 2019, mentor Omićević Džanina
  101. Matić Slavica: Precizno pozicioniranje BIHPOS stanica korištenjem naučnog softvera GIPSYX i potencijalna primjena za istraživanje geodinamike zapadnog Balkana, 2019, mentor Mulić Medžida
  102. Čustović Mirnes: Ispitivanje tačnosti i pouzdanosti određivanja pomaka i deformacija metodom RTK kao funkcije dužine vremena opažanja, 2019, mentor Vrce Esad
  103. Mekić Dženana: Analiza visinske geodetske mreže mjerene različitim postupcima geometrijskog nivelmana, 2019, mentor Tuno Nedim
  104. Ružević Vinko: Hidrografska izmjera morskog dna višesnopnim dubinomjerom, 2019, mentor Tuno Nedim
  105. Zahirović Eldin: Uspostava GIS prostornog katastra izgrađenog zemljišta u slivu rijeke Vrbas, 2019, mentor Drešković Nusret
  106. Tivanovac Damir: Korištenje državnih pozicionirajućih sistema CROPOS i BiHPOS u pograničnim područjima, 2020, mentor Mulić Medžida
  107. Ćatić Jasmin: Primjena UAV tehnologije pri dokumentiranju kulturno-historijske baštine – primjer pravoslavne kapele na groblju „Sveti arhanđeli Georgije i Gavrilo“ , 2020, mentor Admir Mulahusić
  108. Gačanović Faris: Integracija UAV tehnologije i terestričke fotogrametrije, 2020, mentor Mulahusić Admir
  109. Sadiković Amar: Primjena GIS-a, u analizi pogodnosti reljefa za izgradnju naselja na području Kantona Sarajevo, 2020, mentor Hrelja Edin
  110. Kočanović Emina: Izrada i analiza tematske karte buke naselja Marijin Dvor, 2020, mentor Hrelja Edin
  111. Crljenko Iva: Analiza i obrada kartografske građe, 2020, mentor Tuno Nedim
  112. Alić Ammar: Linearne kombinacije opažanja u postupcima preciznog GNSS pozicioniranja, 2020, mentor Mulić Medžida
  113. Marčinko Ivana: Prevođenje geometrijskih podataka katastarskog plana u globalni referentni koordinatni sistem, 2020, mentor Tuno Nedim
  114. Ličina Nermin: Kartiranje i analiza vještačkih površina za potrebe uspostave jedinstvenog informacionog sistema u slivu rijeke Drine na području Bosne i Hercegovine, 2020, mentor Drešković Nusret
  115. Demirović Kenan: Predikcija tačnosti iskolčenja koristeći različite metode iskolčenja, 2020, mentor Topoljak Jusuf
  116. Redžić Adna: Provjera softverskih rješenja za uklanjanje geometrijskih distorzija rasterskih slika kartografskog prikaza, 2020, mentor Tuno Nedim
  117. Jašarević Amina: Uticaj metode prostorne interpolacije na tačnost digitalnog modela reljefa, 2020, mentori Tuno Nedim, Mulahusić Admir
  118. Supur Senid: Primjena daljinskih istraživanja prilikom analiziranja kvalitete zraka u donjim slojevima atmosfere – primjer naseljenog mjesta u Bosni i Hercegovini, 2020, mentor Mulahusić Admir
  119. Topić Amar: Analiza ponašanja konstrukcije mosta Ciglane geodetskim metodama, 2020, mentori Topoljak Jusuf, Ambrožič Tomaž
  120. Mujagić Adna: Geodetska mjerna tehnika: historijat i trendovi razvoja, 2020, mentor Tuno Nedim
  121. Ćatić Adin: Komparativna analiza „Pravilnika za snimanje detalja starog i novog premjera“, 2020, mentor Topoljak Jusuf
  122. Osmanhodžić Lejla: Primjena daljinskih istraživanja u šumarstvu, 2020, mentori Mulahusić Admir, Tuno Nedim
  123. Zukić Davud: Primjena CMS sistema za izradu prototipa web prezentacije katastra Općine Travnik, 2020, mentori Mulahusić Admir, Topoljak Jusuf

 

HIDROTEHNIKA I OKOLIŠNO INŽENJERSTVO

 

  1. Lovre Tatjana: Simuliranje zagađenja kroz poroznu sredinu na primjeru izvorišta Sokolovići, 2011, mentor Hadžić Emina
  2. El-Sayed Ahmed: Hidraulička analiza vodostana u sistemu pumpe hidroelektrane Vrilo u Duvanjskom polju, 2011, mentor Milašinović Zoran
  3. Agić Almir: Modeliranje vremenskih serija mjesečnih padavina kao alata za prognozu režima voda, 2011, mentor Hrelja Husno
  4. Vujičić Mila: Uporedna analiza definisanja velikih voda rijeke Turije različitim metodama, 2012, mentor Hrelja Husno
  5. Murtić Indira: Hidrološki aspekti određivanja ekološki prihvatljivog proticaja, 2012, mentor Hrelja Husno
  6. Heganović Aida: Savremeni pristup vodosnabdijevanju – primjer dovodni cjevovod vodovoda naselja na području Kaknja, 2012, mentor Bajraktarević-Dobran Haša
  7. Dragaš Marko: Savremeni pristup odvođenja otpadnih voda na primjeru kanalizacionog kolektora izvor Tilave – Toplik, 2012, mentor Bajraktarević-Dobran, Haša
  8. Derviši Kenan: Idejno rješenje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda općine Ulcinj, 2013, mentor Serdarević Amra
  9. Ohranović Hanka: Hidraulička analiza strujanja vode kroz prirodno korito rijeke Rame nizvodno od brane – slapišta HE Rama, 2013, mentor Milašinović Zoran
  10. Saračević Merima: Idejno rješenje odvođenja upotrebljenih otpadnih voda MZ Svrake, općina Vogošća, 2013, mentor Jusić Suvada
  11. Jozipović Nikolina: Vodosnabdijevanje ruralnih područja na primjeru MZ Rašljeva u općini Gračanica, 2013, mentor Serdarević Amra
  12. Durić Semir: Numerički proračun hidrauličnog udara na primjeru MHE Čajdraš, 2013, mentor Milašinović Zoran
  13. Bajrić Jasmina: Uređenje korita rijeke Misoče u Donjoj Misoči u dužini oko 600 m, 2013, mentor Hadžić Emina
  14. Voloder Selma: Geološka svojstva Jablaničkog gabra u funkciji geotehničkog modeliranja stijenske mase brane Jablanica, 2014, mentor Ćerimagić Đenari
  15. Mumić Amila: Regionalizacija parametara hidrološkog režima površinskih voda, 2014, mentor Prskalo Gordan
  16. Santrač Milica: Koncept rješenja odvođenja upotrebljenih otpadnih voda na području opštine Pale, 2014, mentor Jusić Suvada
  17. Džananović Edhem: Hidrotehničko-hidraulička analiza pouzdanosti evakuacionih organa HE Sutjeska, 2014, mentor Milašinović Zoran
  18. Dervišagić Maida: Zbrinjavanje komunalnog otpada na sanitarnom odlagalištu, na primjeru deponije «Višnjik» – općina Gradačac, 2014, mentor Serdarević Amra
  19. Draganović Dijana: Primjena nekonvencionalnih tehnologija prečišćavanja otpadnih voda na primjeru MZ Ljubijankići, općina Cazin, 2014, mentor Serdarević Amra
  20. Hodžić Armina: Definisanje kolizije dijela brze ceste Lašva-Donji Vakuf i rijeke Lašve sa prijedlogom potrebnih regulacionih radova, 2014, mentor Hadžić Emina
  21. Šabić Delila: Upoređenje različitih sistema taloženja na postrojenjima za pripremu vode za piće, 2014, mentor Jusić Suvada
  22. Ramčić Jasmina: Klizišta kao okolišne prijetnje – hidrotehnički radovi na sanaciji klizišta u Donjim Čevljanovićima, 2014, mentor Hadžić Emina
  23. Hadžimuratović Namik: Hidrotehničko-hidraulička analiza pouzdanosti obodnih nasipa DKB Svitava, 2014, mentor Milašinović Zoran
  24. Mujčić Mirza: Hidrološka analiza sliva rijeke Bune, 2015, mentor Prskalo Gordan
  25. Konak Arnela: Uređenje dijela korita rijeke Bužimice u Bužimu, 2015, mentor Hadžić Emina
  26. Sarajlić Dženis: Odabir i dimenzioniranje regulacijske građevine u koritu rijeke Une, naselje Pokoj, 2015, mentor Hadžić Emina
  27. Rovčanin Amila: Hidrauličko-statička analiza pouzdanosti prelivnog dijela brane HE „Paunci“, 2015, mentor Milašinović Zoran
  28. Čakrama Senid: Hidraulička analiza nestacionarnih pojava na derivaciji planirane HE Vranduk, 2015, mentor Milašinović Zoran
  29. Ajdinović Kenan: Modeliranje transporta zagađivala na dionici rijeke Lašve, 2015, mentor Hadžić Emina
  30. Herco Lidija: Rekonstrukcija i nadogradnja vodovodnog sistema naselja Bojnik-Dobroševići, općina Novi Grad, Kanton Sarajevo, 2015, mentor Serdarević Amra
  31. Hećimović Elmedina: Primjena malih uređaja za prečišćavanje otpadnih voda na primjeru stambeno poslovnog prostora „Vrtovi Riverine“, 2015, mentor Serdarević Amra
  32. Iskrić Lejla: Objekti za savladavanje prepreka i ukrštanje u sistemima odvođenja otpadnih voda (sifonski prelaz), 2015, mentor Jusić Suvada
  33. Musić Azra: Odbrana od poplava u urbanim sredinama, na primjeru grada Zenice, 2015, mentor Hadžić Emina
  34. Hadžiahmetović Amar: Sanacija deponije „Vaganac“ – općina Bosanski Petrovac, 2015, mentor Serdarević Amra
  35. Ograšević Azra: Inženjerskogeološke i geotehničke karakteristike klizišta na cesti M16-006, km 21+800, dionica Crna rijeka-Jajce jug sa prijedlogom sanacionog rješenja, 2015, mentor Ćerimagić Đenari
  36. Delić Mirza: Proračun prelaznih pojava i oscilacija vodnih masa u vodostanu HE Dabar, 2015, mentor Milašinović Zoran
  37. Čaušević Kerim: Odvođenje upotrijebljenih otpadnih voda na području općine Kalesija, 2015, mentor Jusić Suvada
  38. Šehović Faris: Sistem vodosnabdijevanja sela Sinanovići i Pervizi – općina Trnovo, 2015, mentor Serdarević Amra
  39. Jakupović Sajra: Ugradnja novih ankera u procesu trajnog osiguranja stabilnosti roštilja ankerskog polja HE Grančarevo, 2015, mentor Čerimagić Đenari
  40. Pajić Zlatko: Postrojenja za preradu vode u gospodarske svrhe, 2015, mentor Jusić Suvada
  41. Galijašević Amra: Koncept riješenja glavnog kolektora otpadnih voda općine Cazin, 2016, mentor Jusić Suvada
  42. Hodžić Imra: Idejni projekat brane sa vodozahvatom za MHE Dub, 2012, mentor Milašinović Zoran
  43. Ibrahimović Edin: Urbani vodovodni sistemi – vodosnabdijevanje Gradačca, 2016, mentor Serdarević Amra
  44. Kovačević Slaven: Hidrološka analiza sliva rijeke Bregave, 2016, mentor Prskalo Gordan
  45. Pavlović Goran: Numeričko modeliranje strujanja kroz tijelo nasute brane Vidara, 2016, mentor Milašinović Zoran
  46. Čomor Jasmina: Uređenje dijela korita rijeke Zujevine u naselju Binježevo, Općina Hadžići, 2016, mentor Hadžić Emina
  47. Sejdinović Berina: Odabir tipa hidrotehničke građevine u koritu rijeke Neretve u svrhu zaštite od nanosa izlaznih organa HE Jablanica i područja akumulacionog bazena HE Grabovica, 2016, mentor Emina Hadžić
  48. Jašarević Šejla: Upravljanje čvrstim otpadom na području općine Bugojno, 2016, mentor Serdarević Amra
  49. Šljivić Goran: Prerada otpadnih voda – industrijski kompleks na području općine Kakanj, 2016, mentor Serdarević Amra
  50. Husejnagić Izeta: Uređenje korita starinske rijeke  u Topčić polju, 2016, mentor Hadžić Emina
  51. Ramić Belma: Hidrotehničko rješenje i hidraulička analiza cjevovoda postrojenja za pripremu pitke vode, 2016, mentor Jusić Suvada
  52. Tukić Mensur: Hidrauličke analize i proračuni objekata za evakuaciju voda na brani HE Janjići, 2016, mentor Milašinović Zoran
  53. Telalović Jasmin: Idejno rješenje MHE Buna 1 i Buna 2, 2017, mentor Milašinović Zoran
  54. Redžić Merima: Hidrološki i ekonomski aspekti primjene Pravilnika o načinu određivanja ekološki prihvatljivog protoka, 2017, mentor Prskalo Gordan
  55. Bakalović Amina: Određivanje hidrograma direktnog otjecanja metodom geomorfološkog trenutnog jediničnog hidrograma, 2017, mentor Prskalo Goran
  56. Čaušević Nedim: Instalacije vodovoda i kanalizacije u zgradama, 2017, mentor Serdarević Amra
  57. Halak Ajla: Reciklaža otpada – izgradnja reciklažnog dvorišta u sklopu RCUO Smiljevići, 2017, mentor Serdarević Amra
  58. Grizić Selena: Idejno rješenje brane „Pošćenje“ HE Dabar, 2017, mentor Milašinović Zoran
  59. Crnovršanin Nermin: Prvi stepen prečišćavanja otpadnih voda – mehaničko prečišćavanje komunalnih otpadnih voda Općine Bihać, 2017, mentor Serdarević Amra
  60. Bibić Benjamin: Uređenje dijela korita rijeke Bosne uzvodno od ušća rijeke Krivaje, 2017, mentor Hadžić Emina
  61. Ćatić Edin: Idejno rješenje akumulacije Nevesinje HE Dabar, 2017, mentor Milašinović Zoran
  62. Ahmović Amer: Uređenje korita rijeke Željeznice od naselja Butmir do mosta u Vojkovićima, 2017, mentor Hadžić Emina
  63. Vinšalek Aja: Evakuacija površinskih voda Lepeničkog potoka iz tijela sanitarne deponije otpada u Smiljevićima, 2017, mentor Hadžić Emina
  64. Račić Maša: Membranske tehnologije – ultrafiltracija u pripremi vode za piće, 2017, mentor Jusić Suvada
  65. Bašić Edin: Primjene nanotehnologije u pripremi vode za piće, 2018, mentor Jusić Suvada
  66. Trako Merima: Analiza stabilnosti prelivnog dijela brane Foča, 2018, mentor Milašinović Zoran
  67. Vlahovljak Aldijana: Definiranje hidrološkog režima rijeke Trebižat na vodomjernoj stanici Humac, 2018, mentor Prskalo Gordan
  68. Trako Munir: Projektno rješenje kaptiranja izvora Vijer 2 u općini Visoko, 2018, mentor Čerimagić Đenari
  69. Ramić Medina: Koncept rješenja vodosnabdijevanja i pripreme vode za bazene kompleksa Aquapark Gata-Bihać, 2018, mentor Jusić Suvada
  70. Šahman Dženana: Odabir regulacionih građevina u koritu vodotoka uvažavajući principe konvencionalnog i okolišnog inženjeringa – Primjer rijeka Bosna, 2018, mentor Hadžić Emina
  71. Hodžić Šejla: Hidraulička analiza i proračuni brane Foča, 2018, mentor Milašinović Zoran
  72. Hoti Kenan: Primjena i povezivanje različitih cijevnih materijala fazonskih komada i armatura u sistemima vodosnabdijevanja, 2018, mentor Serdarević Amra
  73. Čolo Selma: Sekundarno prečišćavanje komunalnih otpadnih voda – primjer uređaja za prečišćavanje otpadnih voda općine Bihać, 2018, mentor Serdarević Amra
  74. Mukabel Benjamin: Koncept rješenja sakupljanja i odvođenja otpadnih voda pogona PK „Višća“, 2018, mentor Jusić Suvada
  75. Alihodžić Mersija: Prijedlog sanacionog rješenja u koritu rijeke Ljubine u cilju zaštite od erozije, 2018, mentor Čerimagić Đenari
  76. Šurković Amar: Analiza osjetljivosti parametara hidrološkog modela EBA4SUB, 2018, mentor Prskalo Gordan
  77. Rošić Sulvana: Idejni projekat brane sa vodozahvatom za MHE Ustiprača, 2018, mentor Milašinović Zoran
  78. Šumić Kristina: Morfološke promjene prirodnih vodotoka i utjecaj na odabir hidrauličkih parametara korita, primjer rijeka Željeznica, 2018, mentor Hadžić Emina
  79. Ljevo Anela: Analiza jakih kiša MS Mostar, 2018, mentor Prskalo Gordan
  80. Stevanović Jasmina: Analiza odnosa površinskih i podzemnih voda na prostoru Sarajevskog polja, u kontekstu zaštite izvorišta, 2018, mentor Hadžić Emina
  81. Imamović Dževad: Deponijski plin – sistem za otplinjavanje deponija i načini iskorištenja deponijskog plina, 2018, mentor Serdarević Amra
  82. Hodžić Ermin: Sistem odvođenja oborinske otpadne vode sa cestovne obilaznice naselja Ljubuški, 2019, mentor Jusić Suvada
  83. Šahović Adnan: Hidraulička analiza i proračun propusne moći mostovskog otvora, 2019, mentor Milišić Hata
  84. Dizdar Amir: Koncept rješenja odvođenja otpadnih voda Općine Čelić, 2019, mentor Jusić Suvada
  85. Muhedin Nejra: Sanacija klizišta „Dreskovača“, općina Vogošća, 2019, mentor Čerimagić Đenari
  86. Kovačević Alem: Procjena gubitaka vode kroz pregradni profil nasute brane HE Sutjeska, 2019, mentor Milašinović Zoran
  87. Bajraktarević Numan: Regulacija rijeke Bosne u Banlozima, 2019, mentor Hadžić Emina
  88. Gorančić Džena: Uticaj poljoprivrednih aktivnosti na kvalitet podzemnih voda, primjer: Sjeverna Italija, 2019, mentor Hadžić Emina
  89. Kapetina Vladimir: Uticaj režima otjecanja na pojavu velikih voda, primjer: rijeka Misa, Italija, 2019, mentor Hadžić Emina
  90. Menzil Samir: Sanacija klizišta „Sedrenik br. 138-146“ Općina Stari Grad Sarajevo, 2020, mentor Čerimagić Đenari
  91. Šanjta Aldijana: Hidrauličko modeliranje i izrada karata opasnosti od poplava za rijeku Veseočicu, 2020, mentor Milišić Hata
  92. Jahić Emina: Numeričke simulacije tečenja u prirodnim vodotocima, 2020, mentor Milišić Hata
  93. Imširović Šemsa: Regionalna analiza karakteristika velikih voda na teritoriji Srbije i Bosne i Hercegovine u periodu 1961.-1990., 2020, mentor Milašinović Zoran
  94. Husanović Armin: Hidrauličke analize i proračuni evakuacionih organa brane HE „Paunci“, 2020, mentor Milašinović Zoran
  95. Turbo Amila: Modeliranje hidrauličkog udara u tlačnim cjevovodima, 2020, mentor Milišić Hata
  96. Gušo Elvira: Uređenje korita rijeke Bosne u naselju Nemila, 2020, mentor Hadžić Emina
  97. Bećiragić-Kalajdžisalihović Berina: Hidrološko-hidraulički model rijeke Lašve, 2020, mentor Milašinović Zoran
  98. Smajić Zehireta: Stanica za pripremu vode za piće „Karašnica“-analiza efekata rada, 2020, mentor Šuvalija Suvada
  99. Šunjta Aldijana: Hidrauličko modeliranje i izrada karata opasnosti od poplava za rijeku Veseočicu, 2020, mentor Milišić Hata
  100. Dedić Nadira: Bilans voda Fatničkog polja u prirodnim i vještačkim uvjetima, 2020, mentor Milašinović Zoran
  101. Dedić Nejra: Analiza padavina u slivu rijeke Bosne, 2020, mentor Milašinović Zoran
  102. Avdić Muhamed: Uređenje korita rijeke Spreče nizvodno od ušća rijeke Jale, 2020, mentor Hadžić Emina
  103. Sarajlić Merisa: Uređenje rijeke Zujevine na području naselja Blažuj, 2020, mentor Hadžić Emina
  104. Avdić Lamija: Novi trendovi upravljanja oborinskim vodama urbanih sredina, 2021, mentor Šuvalija Suvada
  105. Pezo Amila: Modeli upravljanja čvrstim otpadom i uspostavljanje informacionog sistema, 2021, mentor Serdarević Amra

 

SAOBRAĆAJNICE

 

  1. Hardauš Edita: Impakti gradnje obilaznica gradova sa aspekta buke od cestovnog saobraćaja, 2012, mentor Mazić Branko
  2. Fejzić Asja: Poređenje equilibrium i stochastic makroskopske simulacione metode na primjeru cestovne mreže grada Sarajeva, 2012, mentor Mazić Branko
  3. Rožajac Nedžad: Projekat kolovoznih konstrukcija na trasi koridora VC, dionica Počitelj- Bijača, poddionica Kravice-Bijača, 2012, mentor Mazić Branko
  4. Klempić Dinka: Izbor optimalne trasekoridora autocestena području kantona 10 (Dionica: Mlinište-Glamoč-Livno), 2012, mentor Mazić Branko
  5. Ekmeščić Zlatan: Analiza propusne moći gradskih raskrsnica i mjera za njihovo poboljšanje (na primjeru gradske saobraćajnice u gradu Mostaru), 2012, mentor Lovrić Ivan
  6. Dizdarević Nejra: Rekonstrukcija magistralnog puta M5, Jajce-Donji Vakuf, 2013, mentor Lovrić Ivan
  7. Cerić Senad: Analiza propusne moći izgrađenog dvotračnog rotora u gradu Sarajevu (rotor Dobrinja), 2013, mentor Lovrić Ivan
  8. Pašalić Edin: Izbor optimalnog tipa petlje Žepče, 2013, mentor Lovrić Ivan
  9. Uzunalić Selma: Istraživanje pretpostavki razvoja aerodroma ˝Neum˝ i idejno rješnje, 2014, mentor Pozder Mirza
  10. Merdić Adis: Izbor optimalne trase na autocesti – obilaznica Neuma i veza sa gradom, 2014, mentor Pozder Mirza
  11. Kišija Almir: Izbor optimalne trase na koridoru Vc dionica: Jablanica – Mostar, 2014, mentor Pozder Mirza
  12. Đuzo Nedim: Analiza propusne moći izgrađenog rotora Krivoglavci-Vogošća, 2014, mentor Lovrić Ivan
  13. Bogdanić Mirsad: Idejni projekat petlje “Mostar-sjever”, 2014, mentor Lovrić Ivan
  14. Durić Dino: Analiza parkirališta «Hitna pomoć-Socijalno» sa idejnim rješenjem garaža, 2014, mentor Pozder Mirza
  15. Homoraš Admir: Rangiranje prioriteta intervencije s aspekta tehničkih elemenata na mreži regionalnih cesta Zeničko-Dobojskog Kantona, 2014, mentor Pozder Mirza
  16. Hammami Muna: Analiza parkirališta «Robot-Hrasno» sa idejnim rješenjem garaža, 2014, mentor Pozder Mirza
  17. Tukić Smiljan: Primjena geomreža za ojačanje dna visokih nasipa na stišljivom tlu, 2014, mentor Dolarević Samir
  18. Keranović Asmir: Ispitivanje pouzdanosti iskolčenja saobraćajnica primjenom savremenih tehnologija, 2015, mentor Kogoj Dušan
  19. Burkić Irma: Razvoj modela korištenjem metode konačnih elemenata za predikciju napona u fleksibilnim kolovoznim konstrukcijama od cestovnog opterećenja, 2015, mentor Pozder Mirza
  20. Fejzić Haris: Analiza stabilnosti donjeg stroja pruge, 2015, mentor Albinović Sanjin
  21. Škulj Elmin: Analiza uticaja saobraćajnog opterećenja i stanja kolovozne konstrukcije na buku od cestovnog saobraćaja, 2015, mentor Pozder Mirza
  22. Husak Adnan: Istraživanje pretpostavki razvoja aerodroma „Gračanica“ i idejno rješenje, 2015, mentor Pozder Mirza
  23. Kurtagić Armin: Analiza parkirališta „Odmut“ sa idejnim rješenjem garaža, 2015, mentor Pozder Mirza
  24. Topalović Haris: Primjena predopterećenja za ubrzanje primarne konsolidacije cestovnih nasipa, 2015, mentor Dolarević Samir
  25. Hasanović Almira: Modernizacija magistralnog puta M15 dionica: Zgoni – Crljeni, 2015, mentor Albinović Sanjin
  26. Runjevac Kristina: Razvoj modela korištenjem metode konačnih elemenata za predikciju napona u krutim kolovoznim konstrukcijama od avionskog opterećenja, 2015, mentor Pozder Mirza
  27. Selimović Semir: Proračun elemenata gornjeg stroja pruge, dionica „Tarčin – Konjic“, 2015, mentor Albinović Sanjin
  28. Kujović Elvis: Analiza propusne moći izgrađenog rotora „Metalurg – Zenica“, 2015, mentor Albinović Sanjin
  29. Bektašević Adin: Razvoj modela korištenjem metode konačnih elemenata za predikciju defleksija u fleksibilnim kolovoznim konstrukcijama od cestovnog saobraćaja, 2015, mentor Pozder Mirza
  30. Mustajbegović Vahid: Projekat trake za spora vozila na prevoju „Komar“, 2015, mentor Albinović Sanjin
  31. Salković Emina: Analiza propusne moći čvorišta „Lukovo polje“ Zenica, 2015, mentor Albinović Sanjin
  32. Ekmeščić Samir: Analiza parkirališta „Mokušnica“ sa idejnim rješenjem garaže, 2015, mentor Pozder Mirza
  33. Repuh Emir: Idejni projekat obilaznice „Visoko“, 2015, mentor Albinović Sanjin
  34. Omić Almin: Projekat modernizacije regionalne ceste Zavidovići-Olovo, 2015, mentor Pozder Mirza
  35. Kerić Berzad: Idejno rješenje gradske magistrale Sarajevo, 2015, mentor Pozder Mirza
  36. Islambašić Adna: Analiza propusne moći semaforiziranih raskršća na južnoj longitudinali u Sarajevu, 2016, mentor Albinović Sanjin
  37. Pezer Matea: Idejno rješenje raskrsnice „Fetaha Bećirbegovića“, Čengić Vila, 2016, mentor Albinović Sanjin
  38. Ibrahimović Denisa: Studija opravdanosti izgradnje podzemne garaže „Hrasno II“, 2016, mentor Pozder Mirza
  39. Hadžo Amila: Studija opravdanosti izgradnje garaže „Merhemića Trg“, 2016, mentor Pozder Mirza
  40. Muharemović Muhamed: Projekat trake za spora vozila na prevoju Nišići, 2016, mentor Albinović Sanjin
  41. Tokača Arnela: Idejno rješenje raskrsnice Paromlinska-Malta-Srebrnička, 2016, mentor Albinović Sanjin
  42. Softić Adel: Preliminarni 4D projekat aerodroma, 2017, mentor Pozder Mirza
  43. Korjenić Faruk: Preliminarni 4D projekat saobraćajnice, 2017, mentor Pozder Mirza
  44. Mahinić Haris: Idejno rješenje raskrsnice „Kurta Schorka – A Transverzala“, 2017, mentor Albinović Sanjin
  45. Đedović Haris: Idejno rješenje raskrsnica „Patriotske lige –Bolnička-Stjepana Tomića“, 2017, mentor Albinović Sanjin
  46. Horman Emira: Idejno rješenje podzemne garaže „Kranjčevićeva“ sa ekonomskom analizom, 2017, mentor Džebo Suada
  47. Ibišević Tarik: Idejno rješenje raskrsnice Alipašina-Dejzina Bikića (Bare-Šip), 2017, mentor Albinović Sanjin
  48. Hajduković Amila: Idejno rješenje podzemne garaže „Lorisova zgrada“ sa ekonomskom analizom, 2017, mentor Džebo Suada
  49. Zec Elma: Izrada tehničke dokumentacije idejnog projekta „Obilaznica Livna (veza M15 i M6.1)“ sa oblikovanjem čvorišta, 2017, mentor Džebo Suada
  50. Čakar Semir: Istraživanje mogućnosti razvoja željezničke stanice „Aerodrom Mostar“, 2017, mentor Albinović Sanjin
  51. Šarić Zlatko: Istraživanje pretpostavki razvoja aerodroma „Bihać-Golubić“ i idejno rješenje, 2017, mentor Pozder Mirza
  52. Čalija Damir: Izrada tehničke dokumentacije Idejnog projekta „Sjeverna obilaznica Gruda (veza M6 i R420) sa oblikovanjem čvorišta, 2017, mentor Džebo Suada
  53. Čaušević Jasmina: Praktično određivanje vremenske praznine i vremena slijeda na nesemaforiziranim raskrsnicama, 2017, mentor Albinović Sanjin
  54. Karamehić Muhamed: Idejno rješenje obilaznice „Kiseljak“, 2018, mentor Pozder Mirza
  55. Džambegović Eldar: Izrada tehničke dokumentacije idejnog projekta zapadne obilaznice Ljubuškog, 2018, mentor Džebo Suada
  56. Žiko Maida: Idejno rješenje podzemne garaže „Kemala Kapetanovića“ sa ekonomskom analizom, 2018, mentor Džebo Suada
  57. Čajić Mladen: Definisanje metodologije za snimanje i analizu defleksija na nivou mreže za primjenu u sistemima kod upravljanja održavanja kolovoza, 2018
  58. Muftić Emira: Određivanje područja primjene kružnih raskrsnica u zavisnosti od intenziteta saobraćaja, 2018, mentor Albinović Sanjin
  59. Hrustić Emina: Utjecaj klimatskih promjena na cestovnu infrastrukturu u FBiH, 2019, mentor Džebo Suada
  60. Hurić Nadina: Finansijsko vrednovanje varijantnih rješenja obilaznice sa prognozom i vrednovanjem saobraćajnih nezgoda, 2019, mentori Džebo S., Albinović S.
  61. Lepirica Almir: Dokaz zbijenosti i nosivosti na planumu temeljnog tla, 2019, mentor Skejić Adis
  62. Kadić Ahmed: BIM model objekta cestovne infrastrukture, 2019, mentor Pozder Mirza
  63. Mašić Rešad: Idejno rješenje podzemne garaže „Lorisova zgrada“ sa ekonomskom analizom, 2019, mentor Džebo Suada
  64. Helić Admir: Analiza uticaja intervala snimanja defleksija na strukturni broj kolovozne konstrukcije, 2019, mentor Pozder Mirza
  65. Tiro Enisa: Planiranje izgradnje varijantnih rješenja saobraćajnice sa uporednom analizom, 2019, mentori Ljevo Žanesa, Džebo Suada
  66. Kuljanin Milica: Izrada idejnog rješenja izgradnje ceste M15, dionica Vrhpolje – Donje Sokolovo- Crljeni, 2020, mentor Pozder Mirza
  67. Herić Anida: Primjena višekriterijalnog odlučivanja u odabiru optimalnog varijantnog rješenja obilaznice, 2020, mentor Džebo Suada
  68. Obradović Haris: Izbor optimalnog rješenja petlje „Sjeverni ulaz u grad Mostar“, 2020, mentor Albinović Sanjin
  69. Hebibović Melisa: Optimizacija troškova i vremena izgradnje saobraćajnice u fazi planiranja, 2020, mentori Ljevo Žanesa, Džebo Suada
  70. Mehmedić Vedad: Primjena geoinformacionih sistema u planiranju saobraćaja, 2020, mentor Džebo Suada
  71. Malenica Martina: Proračun gornjeg stroja željezničkih pruga u skladu sa osnovnim parametrima tehničkih specifikacija za interoperabilnost (TSI), 2020, mentor Albinović Sanjin
  72. Adžamija Rijad: BIM model saobraćajnih površina sportskog aerodroma „Visoko“, 2020, mentori Pozder Mirza, Ljevo Žanesa
  73. Krnjić Anisa: Analiza uticaja tipa čvorišta na okolinske impakte i emisione faktore, 2020, mentor Albinović Sanjin

 

GEOTEHNIKU I GEOLOŠKO INŽENJERSTVO

 

  1. Manso Elvir: Numeričko modeliranje potpornih konstrukcija od armiranog tla sa osvrtom na poluempirijske analitičke metode, mentor Jašarević Haris
  2. Fejzić Lada: Primjena Eurocode-a 7 kod proračuna visokih sidrenih zasjeka u mekoj stijeni, mentor Jašarević Haris
  3. Kopić Anel: Opravdanost primjene složenih konstitutivnih modela pri numeričkom modeliranju nasipa na stišljivoj podlozi, 2013, mentor Grubić Nenad
  4. Šarić Ammar: Prelaz visokih nasipa preko mekog tla, 2013, mentor Grubić Nenad
  5. Čizmić Emir: Monitoring i numerička analiza klizišta u glinovitom tlu, 2013, mentor Grubić Nenad
  6. Grabovica Faris: Numeričke analize konzolnog potpornog zida, 2013, mentor Jašarević Haris
  7. Gondžo Dženan: Proračun temelja vjetroelektrana, 2013, mentor Jašarević Haris
  8. Pojskić Senjin: Hidrogeološke karakteristike pitkih podzemnih voda izvorišta Sarajevska pivara, 2014, mentor Čerimagić Đenari
  9. Suljagić Amila: Primjena EUROCODE 7 u projektovanju grupe šipova, 2015, mentor Dolarević Samir
  10. Hadžiahmetović Nirman: Inženjerskogeološke i geotehničke karakteristike terena u Stolačkoj ulici u Sarajevu, sa prijedlogom sanacionog rješenja, 2016, mentor Čerimagić Đenari
  11. Piljug Binela: Prijedlog sanacionog rješenja klizišta u ul. Alipašina br. 201, Općina Centar, Sarajevo, 2017, mentor Ćerimagić Đenari
  12. Rotić Adnan: Ponašanje bušenih šipova u glini opterećenih aksijalnom silom i negativnim trenjem, 2017, mentor Dolarević Samir